Edit Content

تیچر پلاس، پلتفرم دوره های آموزشی آنلاین و آفلاین زبان انگلیسی

 • مدت زمان 31 روز
 • سخنرانی 15
 • سطح مهارت کارشناس
 • آزمون‌ها 0
 • درصد پیشرفت 50
 • گواهینامه بلی
 • آواتار کاربر

  تیچر پلاس

 • دسته:

  واژگان Vocabulary

50,000 تومان
 • 11 دانشجو
 • english

دوره خودآموز ریشه شناسی و واژه شناسی: یکی از آزاردهنده‌ترین دغدغه‌های یادگیری لغات زبان انگلیسی، مواجه شدن با چندین و […]

دوره خودآموز ریشه شناسی و واژه شناسی

دوره خودآموز ریشه شناسی و واژه شناسی:

یکی از آزاردهنده‌ترین دغدغه‌های یادگیری لغات زبان انگلیسی، مواجه شدن با چندین و چند معنا برای یک واژه است! آیا باید همه این معانی را حفظ کنم؟ کدام یک از این معانی، معنی اصلی این واژه است؟! اگر از معنایی که من حفظ نکرده ام سئوال مطرح شود باید چه کار کنم؟ هیچ روشی قادر نخواهد بود این دغدغه را از بین ببرد و همه معانی لغات را پوشش دهد. اما با آموزش لغات انگلیسی به روش ریشه شناسی، مکانیزم انشعاب گرفتن معانی مختلف از یک واژه را درک می‌کنید و متوجه خواهید شد که چطور هر معنا از لغت مورد نظر استنباط شده است. معانی مختلف برای یک کلمه از یک مفهوم اصلی ریشه می‌گیرند. هنگامی که مفهوم اصیل و اصلی واژه برای شما آشکار شد، بدون نیاز به حفظ کردن می‌توانید همه آن معانی مختلف را استنباط کنید و حتی مترادف‌های جدیدی برای واژه ارائه کنید.

یادگیری مقوله‌ای فراتر از حفظ کردن معانی است.اگر به تمام دوران تحصیل خود نگاه بیندازیم خواهیم دید تنها مطالبی در وجود ما ماندگار شده‌اند که عمیقاً آن‌ها را لمس و درک کرده‌ایم. در پاروت قصد یادگیری لغات زبان انگلیسی را داریم و نه صرفاً اضافه نمودن بر حفظیات!

عملکرد سطحی ، نتیجه‌ای سطحی در پی خواهد داشت و عملکردی عمیق و ریشه‌ای، نتایجی عمیق و ماندگار!
کسانی که با مسائل سطحی برخورد می کنند، هرگز از مشکلات رهایی نمی یابند ، اما آنان که به دنبال راه حلی ریشه‌ای برای مشکلات هستند، همان کسانی هستند که زندگی را برای دیگران آسان تر می کنند!

سال‌ها تحصیل در مدرسه و دانشگاه و ساعت‌ها حضور در کلاس‌های زبان نتوانست معضل یادگیری لغات زبان انگلیسی و در نتیجه معضل یادگیری زبان انگلیسی را برایمان حل کند. از سویی حاضر نبودیم به روش های غیر اصولی و طوطی‌وار تن دهیم. بنابراین در جستجوی راهکاری ریشه‌ای و همیشگی برای حل این معضل، دست به کار شدیم و سال ها زمان و انرژی صرف کردیم تا بلاخره توانستیم مشکل یادگیری لغات زبان انگلیسی را برای خود حل کنیم. آن راه حل ریشه‌ای امروز پاروت نام دارد. حالا می‌توانیم ادعا کنیم که قادر به حل این معضل برای دیگران نیز هستیم.

شاید این بار نوبت شما باشد تا معضل یادگیری لغات زبان انگلیسی را بطور ریشه ای و یک بار برای همیشه از میان بردارید…!
اما پیش از آنکه اقدامی صورت دهید و زمان یا هزینه‌ای صرف کنید، این فرصت را برای شما مهیا کرده‌ایم تا ضمن شرکت در دوره‌ی رایگان ریشه‌شناسی، مزایا و خصوصیات یادگیری واژگان به این شیوه را بصورت عملی تجربه نمایید و مناسبت این روش را با شرایط خود بسنجید تا بتوانید با آگاهی و چشمانی باز در این مسیر قدم بگذارید:

 

 • دسته بندی شده ، ساده ، آسان

یادگیری لغات به کمک آموزش لغات انگلیسی به روش ریشه شناسی بسیار ساده است و نیاز به هیچ دانش پایه از گرامر زبان انگلیسی نداشته و هر کسی می‌تواند به سادگی روند یادگیری لغات را طی نماید. توسط آموزش لغات انگلیسی به روش ریشه شناسی به سادگی و تنها با یک نگاه می‌توان تشخیص داد که هر واژه جدید از چه خانواده‌ای است. با پیدا کردن شباهت‌های شکلی و فرمی و پی بردن به معانی هر خانواده، جایگذاری ذهنی واژه جدید به راحتی انجام گرفته و دانشجو می‌تواند به راحتی واژه را معنا کرده و به خاطر بسپارد.

 • بیشترین واژه ، در کمترین زمان ، با روشی لذت بخش

 

تقویت دایره واژگان زبان انگلیسی یکی از بزرگترین دغدغه‌های زبان‌آموزان است. رسیدن به این هدف فرآیندی زمان‌بر است. اما داوطلبان آزمون‌های مختلف عموماً با کمبود زمان مواجه هستند. با آموزش لغات انگلیسی به روش ریشه شناسی، یادگیری گستره وسیعی از لغات در زمانی کم، نه تنها امکان‌پذیر است، بلکه تجربه‌ای لذت‌بخش خواهد بود که روند یادگیری را تسریع و تسهیل خواهد کرد. با یادگیری لغات به روش ریشه شناسی لغات انگلیسی در مدتی کوتاه دایره واژگان خود را با روندی لذت‌بخش تقویت خواهید کرد.

یک لغت و این همه معنا…؟! چطور این همه معنا برای یک کلمه را حفظ کنم؟!

 

فقط یک اشاره کافیست…! یادگیری لغات را با اثر دومینویی تجربه کنید

داوطلبان آزمون‌های کارشناسی ارشد، دکتری ، آیلتس، تافل و جی‌آرای علاوه بر لغات انگلیسی باید بر مطالب دیگری نیز مسلط شوند. بنابراین زمان کافی برای یادگیری لغات زبان انگلیسی به شیوه‌های معمول را ندارند و باید در مدت زمان کوتاهی به حجم وسیعی از لغات مسلط شوند. با آموزش لغات انگلیسی به روش ریشه شناسی ، یادگیری تنها یک کلیدواژه کافی است تا در همان لحظه ، حداقل بیست لغت جدید به دایره واژگان دانشجو اضافه شود.

نوستراداموس واژگان باشید…! معنای واژگان جدید را پیش‌بینی کنید

مواجه‌ شدن با واژگان جدید در متون یا گزینه های تست ها همیشه باعث ترس و دلسردی است و باعث می شود از پاسخ به تست‌ها یا خواندن ادامه جملات منصرف و ناامید شویم. در پاروت و با روش آموزش ریشه شناسی لغات انگلیسی قدرتی پیدا خواهید کرد که بتوانید معنا و مفهوم واژگانی که حتی تا کنون ندیده‌اید ، حتی بزرگترین و طولانی ترین واژگان فرهنگ لغات را هم پیش بینی کنید و از حل معمای هر واژه لذت ببرد.

از فیل‌واژگان نترسید…! لغات بزرگ دیگر ترسناک نیستند

هرچه لغات بزرگتر می‌شوند یادگیری آن‌ها به روش های معمول سخت تر می‌شود.چطور می‌توان این لغات را آموخت و به خاطر سپرد؟ چطور می‌توان یک فیل را بلعید؟! پاسخ ساده است: لقمه،لقمه !! با آموزش ریشه شناسی لغات انگلیسی در پاروت قادر خواهید بود بزرگترین لغات زبان انگلیسی را نیز به اجزای تشکیل‌دهنده آن‌ها تجزیه کنید و به راحتی معنای آن‌ها را درک کرده و به خاطر بسپارید.

 
غارنشینی پیش‌نیاز ندارد…! با هر پایه زبانی، لغات را یاد می‌گیرید
 

یکی از دغدغه‌های همیشگی دانشجویان دشوار بودن لغات نسبت به سطح زبانی آن‌ها است. واژگان زبان انگلیسی همانند نقوش حکاکی شده غارنشینان، تصاویر معنادار ساده‌ای هستند که برای ایجاد مفهومی جدید، در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. فهمیدن معنای این تصاویر نیاز به هیچ پیش‌نیاز یا پایه زبانی ندارد. برای یادگیری لغات انگلیسی تنها کافیست بدانید که هر قسمت از لغات، نماینده چه تصویری است. با آموزش ریشه شناسی لغات انگلیسی در پاروت، مهارت رمزگشایی این تصاویر و تحلیل معانی مختلف واژگان را خواهید آموخت.

یکی دیگه لطفاً…! کسب لذت اساس پیشرفت شماست

تکرارهای طوطی‌وار و روش‌های حفظی معمول، آنقدر کسالت‌بار و ملال‌آور هستند که اغلب افراد پس از مدتی از یادگیری لغات دست می‌کشند. لذت‌های کوچک باعث تحریک مغز برای تکرار آن تجربه لذتبخش می‌شوند و این راز ایجاد اعتیاد به هر چیزی است. در پاروت و با آموزش ریشه شناسی لغات انگلیسی، با رمزگشایی واژگان و پی بردن به حقایق نهفته در هر ریشه، لذتی را تجربه خواهید کرد که شما را برای یادگیری لغات بیشتر کنجکاو خواهد کرد و این لذات کوچک شما را تا انتهای مسیر یادگیری خواهند کشاند.

شباهت‌های معنادار…! لغات شبیه به هم ، دیگر شما را گیج نمی‌کنند

یکی از کلافه‌کننده ترین بخش‌های یادگیری لغات زبان انگلیسی برخوردن به لغاتی بسیار شبیه به هم، اما با معانی متفاوت است. در پاروت و به کمک آموزش ریشه‌ شناسی لغات انگلیسی، با کنار هم قرار دادن این شباهت ها، خواهید دید که نه تنها این تشابهات بی‌دلیل نیستند، بلکه نشان‌ می‌دهند که آن‌ لغات مشابه، همگی از یک ریشه سرچشمه گرفته‌اند. در نتیجه با شناسایی سرچشمه آن‌ها، همه آن کلمات مشابه را بطور همزمان خواهید آموخت و این عامل کلافه‌کننده در یادگیری لغات انگلیسی، به نقطه قوت و عامل لذت‌بخش یادگیری تبدیل خواهد شد.

بدون غلط…! کلمات را با املای درست به خاطر می‌سپارید

لغات از ترکیب حروف ایجاد می‌شوند، بنابراین یکی از ارکان اصلی یادگیری لغات زبان انگلیسی ، آموختن املای صحیح کلمات است که صد البته برای بخش نوشتاری بسیاری از آزمون‌ها بسیار حیاتی است. در آموزش لغات انگلیسی به روش ریشه شناسی، تجزیه لغات به اجزای تشکیل‌دهنده آن‌ها باعث می‌شود که لغات بصورت بخش بخش در ذهن تداعی شده و احتمال خطا در نوشتار و همچنین احتمال اشتباه گرفتن با لغات دیگر، به شدت کاهش یابد.

 

با چشمانی مسلح ببینید…! نیازی به حفظ کردن معانی لغات ندارید

اغلب دانشجویان در جلسات آزمون، با دیدن هر واژه باید چند لحظه مکث کنند و در ذهن خود به دنبال معادل فارسی حفظ شده بگردند. این موضوع در مجموع زمان زیادی را هدر خواهد داد. با آموزش ریشه شناسی لغات انگلیسی، ماهیت درونی واژگان را در لحظه می‌بینید و می‌توانید بدون پیدا کردن معادل فارسی ، معنای واژگان را درک کرده و به سرعت از آن‌ها عبور کنید!

روزی روزگاری یونان…! داستان‌های شنیدنی از دنیای واژگان

بزرگترین نویسندگان جهان مفاهیم عمیق خود را در قالب داستان به مخاطبان ارائه می‌کنند، چون داستان‌ها ماندگارترین تصاویر را در ذهن انسان ایجاد می‌کنند. واژگان زبان انگلیسی سرشار از داستان‌هایی شیرین و خواندنی از اساطیر یونان و روم و تاریخ بشری هستند. در پاروت به مرور این داستان‌ها و تعقیب ردپای آن‌ها در دنیای واژگان زبان انگلیسی می‌پردازیم تا تجربه شیرین‌تری از یادگیری لغات زبان انگلیسی داشته باشیم.

تصاویر با کیفیت…! تصویرسازی ذهنی اصولی را تجربه کنید

هرچه واژگان تصاویر واضح‌تری را در ذهن تداعی کنند، ماندگاری آن‌ها در ذهن بیشتر خواهد بود. روش‌های مبتنی بر تکرار هیچ تصویری در ذهن ایجاد نمی‌کنند. روش‌های غیراصولی ابداعی نیز وجود دارند که سعی دارند با ایجاد تصویری نامربوط در ذهن، لغات را در حافظه ماندگار کنند که تجربه افراد در این زمینه، نشان می‌دهد که این روش‌های غیراصولی در درازمدت و برای گستره وسیعی از واژگان کارایی ندارد. در پاروت و به کمک ریشه‌های زبان انگلیسی، تصاویری مرتبط با مفهوم واقعی واژگان در ذهن شکل خواهد گرفت که حتی اگر معنای دقیق کلمه به خاطرتان نیاید ، تصویری که در ذهن دارید مفهوم لازم برای درک واژه را به شما خواهد رسانید.

and 5 دانشجو در این دوره ثبت نام کرده است.

Main Content